Підлітковий період – час дуже непростий. Діти закриваються, заглиблюються у себе і, можливо, вперше починають шукати відповіді не зовні, а всередині. У такі моменти кожному треба знати, що є місце, де його не засудять, не висміють, а навпаки – вислухають та підтримають. Іноді, нажаль, батьківської підтримки недостатньо й постає питання про звернення до психолога.
Як знайти приватного підліткового психолога в місті Київ або онлайн?
Краще шукати приватного психолога для підлітка в Києві на спеціалізованих веб-сайтах, що підтримують актуальну базу спеціалістів. Ці сайти часто мають інформацію про психологів, які працюють у даній галузі протягом багатьох років та мають великий досвід роботи на ринку психологічних послуг. На сайті У Психолога можна знайти фахівців з різноманітними спеціалізаціями та підходами, що допоможе підібрати оптимального психолога, який відповідає конкретним потребам підлітка.
Скільки консультацій підліткового психолога потрібно для вирішення проблеми?
Кількість консультацій у підліткового психолога, необхідних для вирішення проблеми, залежить від різних факторів, таких як складність проблеми, готовність підлітка до змін та сприйняття допомоги, а також специфіка ситуації. В окремих випадках прості проблеми можуть бути вирішені після кількох консультацій, тоді як більш складні ситуації можуть вимагати більш тривалого та систематичного підходу до терапії. Кількість консультацій зазвичай визначається під час взаємодії підлітка з психологом та враховується індивідуальними потребами кожного клієнта.
Підліткова психотерапія та її особливості
Робота з підлітками у віці 12-14 років вже відрізняється від консультування дошкільників в гральній формі. В цьому віці значно важливішою стає бесіда.
Навіть під час розмови психолог обирає іншу тактику, ніж з дорослими. Постійні зміни настрою підлітка враховуються. Спеціаліст відноситься до різкої зміни настрою спокійно і може швидко адаптуватися до стану свого клієнта. Батьки часто збентежені, коли дитина раптово змінює свою думку або стає грубою всього за кілька хвилин після ласкань. Дорослим, які не мають спеціальної освіти, важко прийняти таку поведінку свого сина (чи дочки) і залишатися послідовними в діях.
Велика кількість внутрішніх конфліктів (виховання та бажання, можливостей та знань, навичок та сил) призводить до пригніченого стану. У цій ситуації психолог допомагає підлітку вивчити свої бажання, встановлювати межі.
Конфіденційність – один з найважливіших факторів у підлітковій психотерапії. Жоден підліток не хоче, щоб оточення знало про його візити до психолога. Суспільна думка у віці 12-16 років має велике значення. Окрім розголосу про самі візити до фахівця, діти бояться, що їхні проблеми стануть відомі батькам. Компетентний підлітковий психолог не має права розповідати дорослим (навіть батькам) про все, що сказано клієнтом під час консультації.
Складності у встановленні емпатійного зв’язку. Діти під час гормональних змін не бажають розкриватися незнайомим людям. У цьому випадку дуже важливо знайти підхід до клієнта та побудувати довірчі стосунки.